Опис
Лаванда (квіти)
Лаванда (Lavandula officinalis) - походить із Середземноморського регіону, де вона досі росте в широкому масштабі в дикій природі, на вапняних грунтах, зарослих пагорбах і галявинах, особливо на Корсиці. Культивується майже у всіх європейських країнах з помірними кліматичними умовами, а також в Україні, де іноді холодні та безсніжні зими.
Лаванда, в наших умовах, зростає до 60 см. Листки розташовані на стеблі щільно діаметрально, протилежні.
Квітки мають колір від синього до фіолетового, знаходяться на верхівці стебел, утворюючи суцвіття у формі вуха. Лаванда цвіте в липні та серпні.
Збір сировини проходить під час повного цвітіння, зрізанням всього суцвіття і з наступним сушінням.
Сировиною є квітка.
Лаванда склад: ефірні олії, ліналоол і гераніол, органічні кислоти, ізовалеріанову кислоту, пропіонові кислоти, капронову кислоту, масляну кислоту, фітостерини, дубильні речовини, кумарин і мінеральні солі.
Лаванда властивості
Зовні лаванда працює як
- подразнюючий,
- дезінфікуючий,
- спазмолітичний,
- седативний засіб.
Лаванда застосування: використовується при болю в животі, здутті живота, оскільки пригнічує ріст бактеріальної флори, зменшує бродіння і посилює секрецію шлункового соку. Лаванда працює як заспокійливий засіб при безсонні, приймають і всередину і зовнішньо у вигляді доповнень до ванни.
Настій або масло можна використовувати для інгаляцій при захворюваннях дихальних шляхів, а також як антисептичний і загоювальний засіб при шкірних захворюваннях.
Зовні, масло лаванди або настойку, краще використовувати в якості антисептика і знеболюючого при невралгії, ревматизмі, екземах і болі м'язів або суглобів, а також при ударах і травмах.
Лаванда інструкція
Настій. 2 ст ложки лаванди залити 2 стаканами кип'яченої води, накрити, настояти протягом 10 до 15 хвилин, процідити і приймати три рази на день.
Збір для поліпшення травлення - змішайте 50 г квіток лаванди, 25 грам коріння оману, 25 грам листків волоського горіха, 25 г трави пустирника, 25 г кукурудзяних рилець. 1 ст ложки суміші трав покласти в термос, залити 2 склянками окропу, закрити і залишити на годину. Пийте 1/2 склянки настою тричі на день до їжі, як засіб для підвищення апетиту і регуляції травлення, а також використовується між прийомами їжі - діє як сечогінний засіб.
Купити лаванду у нас дуже вигідно і легко
+ Масло лаванди купити
Збір при надмірній ентеральній ферментації, метеоризмі та болях в животі - змішайте 20 г квіток лаванди, 20 г листків м'яти, 30 г квіток таволги, 40 г кореневищ перстачу білого. Дві ст. ложки збору залити 2 склянками води, накрити і варити на повільному вогні протягом 3 хвилин, дайте постояти протягом 15 хвилин, процідити. Пийте 1/2 склянки відвару, 3-4 рази в день між прийомами їжі.
Збір для заспокійливої ванни - змішайте 50 г квіток лаванди, 50 г квітів липи, 50 г трави чебрецю. Суміш трав, залити 3 л окропу, накрити кришкою і настояти протягом 15 хвилин, потім процідити. Трави ставлять в полотняний мішок, зав'язують і опускають у ванну, наповнену водою на 1/3 висоти при 37-38 градусів. Прийом ванни повинен тривати близько 15-25 хв. Опісля, рекомендують відпочити. Ванна можна використовувати в якості заспокійливого і як засіб для поліпшення сну.
Увага!
- остерігайтеся передозування, може викликати роздратування слизових оболонок.
- не приймати масло лаванди всередину з одночасним загостренням виразкової хвороби, захворюваннях печінки і нирок.