Внимание! Проект ТравоМаркет продается. Подробнее

Конюшина не бур'ян, а корисна лікарська рослина

Для багатьох людей конюшина вважається бур'яном (сіно на корм для тварин), але він несе в своєму складі багато цінних інгредієнтів для здоров'я і допомагає в ряді хвороб. Як виглядає конюшина знає майже кожен, тому що є буквально скрізь, як і у сільській місцевості, так і в місті. 

Використання конюшини
Червону конюшину, як і лугову збирають під час цвітіння. Рослина цвіте з травня по вересень, так що урожай можна зібрати досить значний. Квіти конюшини повинні бути висушені в сухому, добре вентильованому місці. 

Склад конюшини: флавоноїди відповідають за антиоксидантну активність і пігментні антоціани, гіпоксантин, ксантин і аспарагін, саліцилова, тирозинова і кумарова кислоти. В конюшині також присутні в різних кількостях каротин, вітамін С і Е. 

Властивості конюшини: 

- протипухлинні, 

- протизапальні, 

- сечогінні, 

- відхаркувальні.

Конюшина в період менопаузи. Найбільш відома властивість конюшини - терапевтичний ефект на менопаузи і поліпшення стану хворих із остеопорозом. За наявності ізофлавонів, яких конюшина має в достатній кількості, вона пом'якшує наслідки менопауз. Зниження рівня естрогену у жінок в період менопаузи впливає на пружність епідермісу, дерми і колагену, що приводить до розпушення і часткової деградації волокон. Конюшина легко всмоктується через шкіру, збільшуючи кількість колагену, що робить її більш гнучкою і запобігає її від старіння. 

Конюшина також позитивно впливає на дратівливість, неврози через прийом гормональних перепадів, стабілізує серцевий ритм і стан крові. Крім того, ізофлавони зводять до мінімуму ризик розвитку серцево-судинних захворювань і атеросклерозу. Під дією фіто-естрогенів у крові знижується рівень загального холестерину, ліпопротеїнів.

Конюшина протипоказання
Протипоказанням до використання червоної конюшини є вагітність. Геністеїн, що міститься в рослині підвищує ризик мієлоїдної лейкемії у дітей раннього віку.

Купити конюшину в нас завжди дуже просто та вигідно. 

Секретна сила конюшини. Конюшина має антиоксидантні властивості завдяки наявності в її складі кумарової кислоти (фенолу), яка видаляє активні форми кисню і сприяє стабілізації вільних радикалів. Вільні радикали і активні функції окислення кисню працюють як всередині, так і ззовні організму, що може привести до різних захворювань, наприклад астми, діабету, атеросклерозу, хвороби Паркінсона, пухлинних уражень.

Конюшина застосування

Внутрішньо:
2-3 чайні ложки квіток конюшини залити склянкою окропу. Настоювати 1 годину, приймати по 1/4 склянки 3-5 разів на день за 20 хвилин до прийому їжі.
Зовнішньо:
При проблемах зі шкірою рекомендується приймати ванни з конюшиною. Це допомагає при свербінні шкіри, екземі, рубцях і набряках після травм, ударах. Крім того, рекомендуються ванни при опіках другого ступеня і ранах, що важко гояться. Завдяки очищуючим і дезинфікуючим властивостям конюшини, її також можна використовувати для полоскання горла. 

2 чайні ложки квітів конюшини залити 1 склянкою окропу. Настоювати 5-6 годин, краще всього в термосі. Такий настій використовують для примочок, сидячих і ніжних ванн, компресів.

Без сумніву, це дуже дешевий спосіб профілактики і лікування багатьох хвороб.

Products related to this article

Related Articles

Кращі трави для схуднення
Ви хочете скинути зайвий баласт - надмірну вагу? Тож використовуйте трави для схуднення!!  Трави - це ефективна зброя при будь-якому нездужанні. Звичайно ж, самі трави не вирішать справи, крім них, вам потрібно буде змінити харчові звички на здорові та на заняття спортом. Трави діють комплексно. Крім властивостей для схуднення, вони позитивно впливають на здоров'я. Які трави найбільш ефективні для схуднення?   Фіалка триколірна Настій фіалки триколірної виводить токсини, очищає організм і прискорює метаболізм. Ефективно діючий обмін речовин доп..
comments on this article - view comments
Очищення організму від шлаків допоможе зберегти здоров'я на довгі роки. Детоксикацію можна провести з допомогою трав, які підвищують швидкість обміну речовин, мають сечогінні та потогінні властивості, відновлюють печінку, підсилюють вироблення та виділення жовчі, а також стимулюють роботу шлунково-кишкового тракту. Серед трав, що мають властивості до очищення організму, виділяються: береза біла, фіалка триколірна, лабазник болотний, лопух великий, кульбаба, звіробій звичайний та інші. Трави для очищення організму Чи знаєте ви, трави, що очищають організм?..