Внимание! Проект ТравоМаркет продается. Подробнее

Лікуємо абсцес лікарськими травами та зборами

Абсцес - гнійне запалення тканин з ут­воренням гнійної порожнини. Може роз­витися в підшкірній клітковині, м'язах, кістках, а також в органах або між ними. Абсцес виникає самостійно, а також як ускладнення іншого захворювання (пнев­монія, травма, ангіна — заглотковий абс­цес).

Розвиток абсцесу пов'язаний із пот­раплянням в організм гноєтворних мікробів через ушкодження шкіри або слизистих оболонок та занесенням збудника кровоносними і лімфатичними су­динами з іншого гнійного вогнища.

Холодний абсцес — скупчення гною на обмеженому просторі без місцевих і загальних проявів запальної реакції (біль, почервоніння шкіри, підвищення температури тіла), властивих звичайно­му абсцесу. Спостерігається переважно в певні фази кістково-суглобного тубер­кульозу або актиномікозу.

Піддіафрагмальний абсцес — скуп­чення гною, часто з газом, під діафрагмою; ускладнення гострих запальних захворювань органів черевної порожни­ни (апендицит, холецистит, проривна ви­разка шлунка або дванадцятипалої киш­ки) або їхніх травматичних ушкоджень, що супроводжуються перитонітом.

Конгестивний абсцес — обмежене скупчення гною, що не супроводжується гострою запальною реакцією; зустрі­чається при кістково-суглобному тубер­кульозі.

Гнійні абсцеси викликаються бак­теріями. Найчастіше це стрептококи, стафілококи й ентерококи, але можуть бути й будь-які інші.
Перша стадія гнійного абсцесу — за­гальне інфікування тканини. На другій стадії відбувається розпад, або некроз тканини з утворенням у ній заповненої гноєм порожнини.
Холодні абсцеси завжди мають тубер­кульозне походження.


Засоби народної медицини, які зас­тосовують для лікування абсцесів

- Змішати 7 частин ялицевої олії та 3 частини мазі Вишневського. Нанести отриману суміш на бинт і прикласти до ураженого місця, укутати компресним папером, зав'язати. Пов'язку змінювати 2-3 рази на добу.

- Кашку на молоці й печеній цибулі використовують для прискорення розсосування наривів та їхнього загоєння.

- Скипидар модрини сибірської у виг­ляді інгаляцій використовують у разі бронхітів, абсцесів, гангрен легенів і ката­ру верхніх дихальних шляхів (іноді в суміші з медом: вода, мед і скипидар), суміш за концентрацією довільна. Гарячу пару від цієї суміші вдихають по 15-20 хвилин 2-3 рази на день і на ніч.

- В емальованому посуді розплавля­ють 100 г тваринного несолоного жиру, доводять до кипіння, потім охолоджують до 60-80 °С, додають 10 г подрібненого, очищеного прополісу й при постійному помішуванні охолоджують.
Отриману суміш фільтрують через марлевий фільтр. Остигла мазь придатна до застосування.

- Мед (більш темного кольору) показа­ний при абсцесах та інших захворюваннях дихальних шляхів. Орієнтовний прийом меду: по 60 г тричі на день за годину до їди й 60 г на ніч. У хворих при прийманні ме­ду з'являється, апетит, швидко збіль­шується, вага, а кількість мокротиння різко зменшується.

- Мазь прополісу використовують зов­нішньо при абсцесах, найрізноманітніших ранах, опіках, обмороженнях та виразках, що довго не гояться.

При абсцесах у ротовій порожнині й горлі, які супроводжуються пародонто­зом, рихлістю, болями у яснах і зубах, коли багато рекомендацій уже випробувано, але бажають мати кращу.

 

Одна із кращих рекомендацій — урино-терапія.
Терапія досить швидко результативна за умови, що хворий до повного свого виду­жання буде харчуватися вегетаріанською їжею (їжею рослинного походження) з мінімальною її термообробкою.


Для лікування абсцесів рекоменду­ються такі лікарські трави й збори
1. Траву звіробоя звичайного у вигляді настойки або звіробійної олії використо­вувати зовнішньо для втирань при ліку­ванні абсцесів, флегмон, інфікованих ран та інших захворювань.

2. Настій 25 % на 70° спирті.

3. Олійка 25 % на соняшниковій олії, для втирань.

4. Корінь китятки сибірської у вигляді настою п'ють при застарілому бронхіті, бронхіальній астмі, абсцесах у легенях та інших захворюваннях. Дія різних китя­ток визначається в основному сапонінами, які підсилюють секрецію бронхіальних залоз і сприяють відхаркуванню мокро­тиння.

5. 1 ч. ложку кореня настоювати 4 го­дини у склянці холодної кип'яченої води й пити по 1/2 склянки настою 3-4 рази на день до їди.

6. При гострих гнійниках (абсцесі) у ле­генях використовують гарячий, згущений настій зі щойно перетертої цибулі або час­нику для вдихання пари (інгаляційний спосіб) фітонцидів з них.
Настій за концентрацією довільний і у великому обсязі.

7. Хворого кладуть на кушетку або ліжко, вкутують із головою теплою ковд­рою обличчям долілиць, підносять до об­личчя каструлю з настоєм і змушують його дихати 10-15 хвилин цією парою.
Такі процедури роблять у теплій кімнаті 2-3 рази на день і на ніч протягом 30 днів. Після нетривалої перерви при необхідності курс лікування можна повто­рити.

8. Бруньки (рідше кору молодих па­гонів) осики звичайної у вигляді відвару або настойки п'ють при абсцесах у внутрішніх органах, гастритах, циститах та багатьох інших захворюваннях.

9. 90 г бруньок або кори варити в 7 склянках води доти, доки не залишиться 600 мл рідини. Фільтрувати, додати за смаком мед і пити склянками теплий відвар 3-4 рази на день до їди.

10.  10 % спиртова, п'ють по 20-40 кра­пель 3-4 рази на день до їди.

11.  Листки подорож­ника використовувати зовнішньо у вигляді пов'язок при абсцесах, інфікованих ранах і виразках.

12. Корінь і кореневища синюхи бла­китної у вигляді екстракту (відвар, згу­щений до половини, або значної густоти) приймають внутрішньо при абсцесах у легенях, туберкульозі, крупозній пнев­монії та інших захворюваннях легенів.

13.  8-10 г кореневищ варити в склянці води доти, доки не згуститься до половини. Приймати екстракт із медом за смаком по 1 ч. ложці 3-5 разів на день за 1 годину до їди.

14.  Траву сухоцвіту болотного у вигляді 10 % настойки на спирті пити при каверз­ному туберкульозі й абсцесах у легенях.

15.  10 г трави настоювати 7-10 днів в 100 мл 70°-го спирту й пити по 1/2 ч. лож­ки настойки 3-4 рази на день за 1 годину до іди.

16.  2 ст. ложки сухого листя кропиви залити 1 склянкою окропу, довести до кипіння, остудити, процідити. Приймати по 1 ст. ложці 4 рази на день до їди.

17.  30 г листя евкаліпта кулястого залити 1 склянкою окропу, довести до кипіння, остудити, процідити. Для промивання використовувати 1-2 склянки відвару на 1 л води.

18.  Листя столітника промити, порізати, скласти в скляну банку, залити медом і «Кагором». Добре перемішати, настоюва­ти 9 днів у холодному місці. Потім процідити, віджати й приймати перші 2 дні по 1 ст. ложці тричі на день до їди, а потім по 1 ч. ложці тричі на день.

19.  Взяти по 1 ч. ложці споришу (трава), мати-й-мачухи (листя), бузини чорної (квітки). Залити 1 склянкою окропу, нас­тоювати 25-30 хвилин, процідити. Прий­мати по 1/4 склянки 4 рази на день за 30 хвилин до їди.

20.  Взяти по 1 частині медунки (трава), подорожника (листя), шавлії (листя), по­лину (трава). 1 ст. ложку збору залити 200 г окропу, настоювати 2 години. Проці­дити, додати 2 ст. ложки меду. Приймати по 50 г тричі на день до їди.

21.  3 ст. ложки трави хвоща польового, З ст. ложки трави вересу, 4 ст. ложки тра­ви золотарнику. Настій або відвар: 1 ст. ложку збору настоювати 1-2 години в склянці окропу або варити 15 хвилин.
Теплий настій використовувати для компресів при ранах, що важко загоюються, а також абсцесах.

22.  Сік із зелених плодів огірка скаже­ного застосовувати зовнішньо для легко­го втирання на хворе місце при абсцесах, ревматизмі, геморої; хронічній нежиті, синуситі тощо, але з великою обе­режністю! Сильна отрута!

Products related to this article

Related Articles

Як правильно сушити лікарські рослини?
Як загальне правило, заготовлювані лікарські рослини піддаються сушці. Лише деякі з них (конвалія, папороть) іноді використовуються у свіжому стані. Але ці випадки є як би винятком із загального порядку використання лікарських рослин. Сушінням переслідується мета отримання більшої стійкості сировини при зберіганні, більшої економності при перевезенні та більшої зручності при подальших операціях з ними. У загальному, технологічний ланцюжок сушіння лікарських трав, є дуже відповідальною і важливою операцією. При неправильному сушінні можна не тільки значно зменшити, але і зовсім знищити л..
   Гусяча шкіра - дрібні, червоні прищі, що нагадують гусячу скоринку, з'являються найчастіше на ліктях і колінах, але можуть виступати також на щоках, плечах в районі декольте і спині. Прищі на шкірі є її проявом сухості та надмірного гіперкиратозу. Можуть з'явитися незалежно від віку, викликає дискомфорт і шкіра навпомацки нагадує терку. Як дбати про таку шкіру?  Зволоження Щоб відновити гарний вигляд шкіри, потрібно про неї подбати і ззовні, і зсередини. Атаковані місця прищами потрібно щодня мазати кремами і бальзамами..
-Двічі на добу пити по півсклянки свіжого соку із трави пирію.  -Пити сік з граната. -2 ст ложки ягід суниці лісової залити 1 склянкою окропу, настояти. Приймати по 0,5 склянки . -Щоденно випивати 2 сирих яєчних жовтки і сік 2-3 лимонів. Один жовток вранці натщесерце, другий за годину до їди в другій половині дня. Курс лікування 12-14 днів. -Свіжий сік трави календули (по 1 ст ложці тричі на день). -1 ст ложку квіток кульбаби на 1 стакан окропу, варити 1 хв і настояти 10 хв. Коріння кульбаби подрібнене так само, але варити 10 хв. Коріння збирати восени. Пити по 1 стакану 2 ..
-Для розтирання грудної клітки внутрішнє свиняче сало змішати із скипідаром (1:1), втирати досуха у чисту шкіру 1-2 рази на день. -1 десертну ложку сала покласти у склянку гарячого молока, пити гарячим невеликими ковтками по склянці двічі на день, протягом 7-10 днів. -Чорну редьку натерти на терці, вичавити сік, 1 л цього соку змішати з 400г рідкого меду. Приймати 3-4 рази на день до зменшення кашлю. -Взяти 10 невеликих цибулин і головку часнику. Дрібно покришити і варити у півлітрі молока доти, поки частинки цибулі і часнику не стануть м'якими. Процідити. У відвар додати 2 ст ло..