Внимание! Проект ТравоМаркет продается. Подробнее

Абсанс — короткочасна втрата свідо­мості

Абсанс — короткочасна втрата свідо­мості

Абсанс — короткочасна втрата свідо­мості. Є симптомом епілепсії.

Людина раптово, без будь-яких попе­редніх провісників (аури), перестає руха­тися, нібито кам'яніє. Погляд спрямований перед собою, вираз обличчя не змінюється. При цьому хворий на зовнішні подразники не реагує. Під час абсансу хворий на питан­ня не відповідає, його мова обривається. Через кілька секунд нормальна психічна діяльність відновлюється. Спогади про аб­санс відсутні, а тому для хворого він зали­шається непомічений; людина продовжує перерваний рух. Поява абсансів характерна у віці 5-6 років. До 4 років справжніх (простих) абсансів не буває, оскільки для появи цього феномена потрібна певна зрілість мозку.

Характерною рисою аб­сансів є їхня висока частота, у важких ви­падках відбуваються десятки і навіть сотні приступів на добу.

Недостатній сон провокує абсанси!

Складні абсанси — це такі стани, при яких на фоні відключення свідомості відзначаються характерні й однакові для даного хворого феномени. Це може бути й так званий «абсансавтоматизм», що ха­рактеризується стереотипно повторюва­ними руховими актами: рухами губ або язика, жестами, звичними автоматизова­ними діями (упорядкування одягу, зачіски тощо). Досить часто складні аб­санси супроводжуються підвищенням м'язового тонусу. У цьому випадку відзначається розгинання голови, що супроводжується відведенням очних яб­лук догори, іноді витягуванням тулуба назад. У більш виражених випадках приєднується вигинання тулуба назад разом із кроком назад для збереження рівноваги. Іноді ж втрата свідомості су­проводжується втратою м'язового тонусу й наступним падінням.

 

Кілька порад народного цілителя, травника з Карпат Миколи Середи, як лікувати епілепсію, особливо у дітей до 10 років.
1. Дітям, які страждають на епілепсію, потрібно якомога менше бувати на сонці. Не загоряти.
2. Не купати дітей у гарячій ванні. Не лити їм на голову гарячу воду.
3. Виключити з меню страви, що містять яйця, не давати окости, варену ковбасу із глютанатом натрію (він більше провокує приступи, оскільки печінка ди­тини дуже реагує на цю хімічну добавку).
4. Обмежити перегляд телевізійних програм з голосною музикою, різними мультфільмами-«страшилками» та кіно­фільмами.
5. Не давати хворим дітям магазинні соки, газовані напої.
6. Причиною приступів іноді бувають аскариди (глисти), сверблячка в задньо­му проході. Слід давати дітям заварену м'яту, насіння конопель на молоці, корінь любистку з гарбузовою кашею.
7. Заготуйте такі трави, як: арніка, ро­машка, меліса, рута садова. Давати дітям нюхати ці трави, вони заспокоюють, а з арніки у разі сильних приступів варити відвар — 5г цвіту на 100 г окропу. Прий­мати по 30 г тричі на день.
8. При епілепсії, що почалася зі страху, стресу, остраху, необхідно дітям заварю­вати чай із собачої кропиви, валеріани й кропиви у рівних частинах: 2 ст. ложки суміші трав залити 400 г окропу увечері, а вранці процідити і давати дітям пити по 100 г тричі на день.
9. Коли з'являються вишні, необхідно давати дітям пити вишневий сік із медом. А особливо корисно давати жувати дітям клей, що виступає на стовбурі вишні. Він діє краще, аніж муміє.
Приймати по 10 г на день протягом тижня (7 днів).
10. Коли почне цвісти чорнобиль, ви­копати тонкі корінці й помити їх так, щоб не порвати. Варити дорослим на пиві, воді. Потрібно 2-3 години парити їх у духовці. Приймати по 1 ст. ложці при частих припадках.
11. На шию дітям повісити намисто з бурштину. Якщо це дорого, то поїдьте в село, коли цвіте рожева півонія. Вико­пайте корінець і зробіть намисто для дівчинки, а для хлопчика — браслет або намисто з лепехи (татарське зілля). Це дешево й дуже корисно.
12. На підвіконні вирощуйте аспарагус (спаржу). Червоні ягідки й корінці добре допомагають при епілепсії. Слід заварю­вати чай і давати дітям по 20-30 г тричі на день, а дорослим — по чашці.
13. Хворим епілепсією дітям дуже ко­рисні прогулянки в лісі, де росте ялівець. Він «витягає» хворобу. Зробіть із його гілочок невеликий прутик, очистіть від кори, і нехай дитина (5-10 років) застро­міть його в мурашник, краще лісових му­рах, і скаже: «Заберіть, мурашечки, мою хворобу. Лісовий дух, допоможи мені!» Прутик потім слід витягти, подрібнити та заварити на ніч із нього чай, дати випити хворій дитині, помолитися й лягти спати. Допомагає надовго.

Бережіть дітей від стресу, душевних потрясінь, оберігайте їх від роздратування через сварки батьків, не застосовуйте тілесні покарання. У родинах, де моляться щоранку та увечері батьки з дітьми, епілепсії практично не буває!

 

Для лікування припадків рекоменду­ються наступні лікарські збори
1.Збір 1:3 частини пагонів багна, 1 час­тина кореня валеріани, 10 частин трави ма­теринки, 3 частини трави копитняку, 2 час­тини квіток липи, 2 частини трави омели, 2 частини квіток пижма, 2 частини трави фіалки триколірної, 2 частини трави чис­тотілу.

2. Збір 2:3 частини плодів глоду, 2 час­тини кореня оману, 10 частин трави материнки, 3 частини трави звіробоя, 2 части­ни трави коров'яку, 2 частини листя мати-й-мачухи, 1 частина трави подорож­ника, 2 частини трави полину, 2 частини шишок хмелю.

3. Збір 3: 3 частини трави буркуну, 11 частин трави материнки, 2 частини кори калини, 2 частини трави м'яти, 1 частина трави адонісу, 3 частини квіток ромашки, 5 частин трави собачої кропиви, 4 частини кореня солодки, 1 частина плодів кропу, 3 частини трави чебрецю.

Приготування зборів 1, 2, 3 (для до­рослих): 2 ст. ложки попередньо подрібне­ного (у кавомолці або м'ясорубці) збору залити 1 л окропу, довести до кипіння, кип'ятити на повільному вогні 10 хвилин у закритому посуді, злити разом із травою в термос, настоювати ніч. Приймати про­тягом дня по 100-150 мл за 30 хвилин до їди. Для поліпшення смаку можна додати мед, цукор, варення.

Для дітей рекомендують готувати настої й відвари в наступній добовій дозі сухого лікарського збору: до 1 року — 1/2-1 ч. ложка, від 1 до 3 років — 1 ч. лож­ка, від 3 до 6 років — 1 дес. ложка, від 6 до 10 років — 1 ст. ложка, старше 10 років і дорослим — 2 ст. ложки збору.

Лікування зазначеними зборами три­вале, не менше 3 років. Збори замінюють кожні 3-4 місяці. Іноді роблять перерви на 1,5-2 місяці.

Products related to this article

Related Articles

Як і коли збирати лікарські трави?
Збір лікарських рослин Надземні частини рослини зазвичай заготовляються суху погоду, у ясні сонячні дні, після випаровування роси, дотримуючись терміну, зазначеного в календарі збору. Але, наприклад пелюстки троянди ефіроолійної збирають до настання спеки, рано вранці, щоб не зникло рожеве масло, тому потрібно враховувати специфіку кожної рослини. Рослини, зібрані після або під час дощу, при тумані, у сиру погоду, при росі або пізно ввечері, коли з'являється вогкість у повітрі, швидко псуються. Якщо рослина змінило колір (побурело), то це означає псування і непридатність сировини для..
Як зберігати лікарські трави?
Правила зберігання лікарської сировини   Не менше значення має правильне зберігання висушених лікарських рослин. При не правильному зберіганні трав, навіть правильно заготовлені і висушені рослини втрачають свої цілющі якості. Відсирілі лікарська сировина і чорніє загниває, знаходиться в ньому цукор і крохмаль починають бродити, діючі речовини розкладаються і в кінці приходить в повну непридатність. Сировина вбирає сторонні запахи і токсини, може бути зіпсоване різними шкідниками, втратити свої лікувальні якості від впливу сонячних променів. Тому необхідно знати, як правильно зберігати..