Горицвіт (трава)

TOП
Переглядів
Горицвіт (трава)
50.00г
Наявність: На складі
25.00 грн.

Опис

Горицвіт (трава)

Горицвіт весняний (Adonis vernalis). Родина Жовтецеві — Ranunculaceae. Ця багаторічна рослина виростає до 40 см. Цвіте з квітні до травня. Росте у степах, на степових схилах у лісостепу і степу, на яйлах в Криму. Зрідка трапляється на степових схилах в Прикарпатті, Розточчі-Опіллі і на півдні Полісся.

Інші назви: адоніс весняний, горицвіт ярий, гориквіт, пожарна квітка, жовтоцвіт, мак заячий, сосонка, терлич, чорногорка, стародубка

Квітки жовті, іноді навіть до 8 см в діаметрі. Листя пальчасторозсічені. Коротке кореневище і прямі надземні пагони. 

Купити горицвіт весняний можна в нашому інтернет-магазині лікарських рослин

Горицвіт весняний відіграв дуже велику роль в офіційній медицині. Рослина містить серцеві глікозиди і впливає на серце, так само, як і наперстянка. Горицвіт безпечніший у використанні, ніж наперстянка, що особливо важливо для домашнього лікування. Також діє заспокійливо на центральну нервову систему, має сечогінну дію. В офіційній медицині горицвіт знайшов застосування в лікуванні легких форм серцевої недостатності.

Лікарською сировиною є квітучі трави, висушені в тіні на провітрюваному місці. Втрата маси після сушіння не перевищує 9%. Золи не більше 10%. Трави не більш ніж на 5%. Насіння не більш ніж на 3%. 

Трава горицвіту весняного містить від 0,2 до 0,8% глікозидів карденолідових, кислоту аконітову, кислота адонідову, алкоголь, цукор і флавоноїди. 

В офіційній медицині, ще з середини XIX століття цю лікарську рослину використовують при серцевій недостатності, використовували як препарат, що підвищує тиск крові (кровообіг) і витягує пухлини водяною парою. Горицвіту були приписані властивості протиепілептичних препаратів.

Рекомендовано вживати горицвіт в дозі 3-5 р/день; найкраще у вигляді настою. На практиці приймається 1-1,5 г порошку трави на чашку окропу. Такий чай бажато приймати 3 рази на день (3 чашки в день).

Можна, також, вживати настій: 3-5 г сировини на 180 г окропу; кожні 2 години 1 ст. ложку настою.

Вплив горицвіту на серце такий самий, як і наперстянки та конвалії, однак, горицвіт сильніше стимулює блукаючий нерв, ніж наперстянка, та сильніше, ніж наперстянка, розширює коронарні судини, діє більш заспокійливо на кору головного мозку, ніж наперстянка. Ця рослина краще, ніж наперстянка уповільнює ритм дихання і збільшує розмах дихальних шляхів. Рекомендується при легкій нирковій недостатності, в тому числі, наприклад, при емфіземі легень, бронхітах, при ожирінні. Вживають і при стенокардії, тонізуванні серця перед операцією і перед пологами. Як правило, вважалося, що не піддається кумуляції, так як наперстянка.

У XX столітті горицвіт весняний вживали дещо інакше, ніж в XIX столітті: 6-8 г/200 мл окропу – 4 рази в день по 1 столовій ложці настою. Коли виступала діарея або блювота подавали крім того, препарати в низьких дозах; боролися із неприємними симптомами з боку шлунково-кишкового тракту.

Настоянка горицвіту: 3 рази у день по 25 крапель. Суху траву – 2 г 3 рази в день.

Деякі фітотерапевти рекомендують замінити аптечні ліки на кожен день свіжо зробленим настоєм: 1,5-2 г трави горицвіту залити 12 столовими ложками окропу; рекомендується вживати 3 рази в день по 4 столові ложки настою після їди.

Настоянка рекомендується при серцевих розладах на тлі неврозів, при набряках серцевого походження.

Також рекомендують 4-6 г сировини на 180 мл води. До настою додати 20 г сиропу з цукру. Кожні 2 години по 1 столовій ложці.

Опис продукту, має виключно інформаційний характер. Перед використанням радимо проконсультуватися з лікарем!

 

Купити в 1 клік

Відгуки


Написати відгук
Купити в 1 клік

Рекомендуємо

Валеріана (корінь)
20.00 грн.
TOП
Переглядів
Чебрець (трава)
18.00 грн.